یادداشت های یک جوان انقلابی

راه همت، راهی به وسعت آسمان است، قدم نهادن در این راه، همتی مردانه میخواهد

یادداشت های یک جوان انقلابی

راه همت، راهی به وسعت آسمان است، قدم نهادن در این راه، همتی مردانه میخواهد

اگر انسانهایی که مامور به ایجاد تحول در تاریخ اند از معیارهای عصر خویش تبعیت کنند دیگر تحولی در تاریخ اتفاق نخواهد افتاد. (سید شهیدان اهل قلم)
قلم به دست گرفته ام تا بنویسیم، از حق و حقیقت، شاید به مذاق تلخ بیاید اما سیاه نمایی نمیکنم، مینویسم از آنچه فکر میکنم باید بنویسم، از هر آنچه که دیگران نمی نویسند و یا از بیان آن ابا دارند، مهم نیست که در چشم خلق چگونه دیده شوی، مهم محبوب خالق بودن است. آمده ام تا جزئی از فلقی باشم که پیش از طلوع خورشید عدالت بر پهنه آسمان نشسته است.
دیر یا زود ظهور اتفاق خواهد افتاد، مهم این است که تو در آن چه نقشی داشته باشی و از آن مهمتر این است که بدانی تا حسین نیست مسلم فرمانده کل قواست..

شنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۰، ۰۸:۴۶ ب.ظ

ریشه این ناهنجاریها کجاست؟

دارم یواش یواش خیلی واسه جامعه مون نگران میشم. خیابونای شهر شهید پرورمون شده ویترین خود نمایی و عرضه اندام ناپاک یه عده نا مسلمون که خواسته و نا خواسته تف کردن به ارزش هایی که واسشون خون دادیم. داره به نوامیسی تعرض میشه که ما واسه حفظ حرمتش یه زمانی شهید دادیم. یه زمانی اگه میخواست به ناموس این مملکت بی حرمتی بشه باید با زور و خون و خون ریزی میشد البته اگه میذاشتن که بشه اما الان بعضی از جاهله ها خودشون تن به این ذلت و خواری میدن.

حرف امر به معروفم که میشه پوز خندا شروع میشه. یادش بخیر, یه زمانی با غیرتای بسیجی جور همه ما مسلمونا رو که امر به معروف وظیفمونه رو میکشیدن که متاسفانه طبق برنامه حساب شده دشمن در دولت های خائن پیشین قدرتش رو گرفتن و الان وضع جامعمون اینه. بی بند و بارا جرئت میکنن علنا تو سطح جامعه بی حرمتی کنن. عده شون در مقابل امت بزرگ حزب الله کاه در مقابل کوهه ولی به عقیده من یک مورد هم زیاده , اصلا فاجعه ست.

چند روز پیش که داشتم با یکی از رفقا از دانشگا بر میگشتم شاهد صحنه ای بودم که صد بار آرزو کردم کاش اونجا نبودم و نمیدیدم. گرچه چشم بستن من حقایق رو پاک نمیکرد. درست وسط پیاده روی یکی از بزرگترین و شلوغ ترین خیابونای شهر دوتا نوجوان شانزده یا هفده ساله که آقا پسر دست و انداخته بود دور کمر دختر خانوم داشتن مثه دوتا کفتر عاشق تو خیابون قدم میزدن که یهو ما دیدیم صورتاشون داره به هم نزدیک میشه و...

این یعنی فاجعه , این یعنی همه ما باید سر بذاریم بمیریم. خواستم برم جلو و پسر رو حسابی کتک بزنم ولی این کارفقط به عقده ای تر کردنش کمک میکرد. از یه طرفم که این طرفش مهم تر بود یاد همسایمون که با چماغ زده بود تو سر دزد خونشونو نزدیک بود بیوفته گوشه زندان اوفتادم. اون که دزد بود اون طوری شد این که دیگه جای خود داره. دست بهش بزنی میگن مملکت مگه بیصاحابه که تو بچه مردم و ادب میکنی؟؟؟ اینجوریه دیگه.

اینا نتایج تربیت همون پدر مادرای روشنفکر نمایی که خیر سرشون تحصیلات عالیه دارن و حتی لیاقت بزرگ کردن یه گوسفندو ندارن چه برسه تربیت وهدایت یک انسان رو که قراره به درجه ای از کمال برسه که خلیفه ی خدا روی زمین باشه. میخواید چنتا ازنمونه های رایج و متاسفانه معمول رو یادآوری کنم؟

_ *پسر گلم اگه درساتو خوب بخونی و معدلت سوم دبستانت بیست بشه برات یه گوشی چهارصد هزار تومنی از اونایی که پسر خالت داره میخرم. باشه عسلم؟ *قول دادیا مامان. (اگه مدرسه نتونه ببره در کلاس زبان): * بلوتوثت روشنه؟ *برا چی؟ *روشن کن تا یه چی برات بفرستم از این صفر کیلومتری در بیای بچه...

_ *مرد آخه ما ماهواره میخوایم چی کار؟ ما بچه کوچیک داریم. *نه بابا کانالای ناجورشو پاک میکنم(یعنی قفل میکنه که فقط خودش ببینه آخه اگه خودش ببینه اشکال نداره) بعدشم شبا که بچه خوابه نگاه میکنیم. (یه ماه بعد): *مگه اون موقع که این کوفتیو آوردی خونه نگفتی جلو بچه نگاه نمیکنی؟ پس چی شد؟ *بابا چیزی نداره که , زنشه , نمیتونه ماچش کنه؟؟؟ هه هه هه (پنج سال بعد): سینا, بابام بعضی کانالارو قفل کرده, نمیشه بازش کرد؟ *چرا بابا , این رمزو که میگم بزن همه کانالا باز میشه...

_* مامان,میذاری از دوستم چندتا سی دی بازی بگیرم؟ *به شرطی که نمره ریاضیت بیست بشه. *آخ جون. (مدرسه): *بیا اینم بازیا , چند تا هم سی دی باحال برات گذاشتم حال کنی. فقط مامانت نبینه بیاد مدرسه بدبختمون کنه؟ * نه بابا , حواسم هست. دمت گرم.

اینا تنها نمونه هایی از هزاران بی فکری مادر پدرای امروز جامعه است که دارن با دستای خودشون بچشونو که همیشه فقط بهش میگن درس بخون تا برا خودت کسی بشی رو تو منجلاب گناه و معصیت و... میندازن , که نمونش میشن اون دو نوجوانی که من اون شب تو خیابون دیدم. وقتی قبه گناه تو ذهنش ریخته خیلی راحت جلوی چشم دیگران بدون شرم دست به انجام ناهنجاریها میزنه. به عقیده من ریشه همه ناهنجاری ها از جمله بد حجابی و ... در خانواده هاست. انقد که پدر مادر ها مسئولن حکومت مسئول نیست. نمونه عینیش اینه که زمان شاه که فرصت برای بی بندوباری از فرصتای دین داری بیش تر بود مردم ما دین خودشونو حفظ کرده بودن و گوش به فرمان مرد دین خدا بودن. ولی الان ما مسموم تیر زهرآلود فرهنگی دشمن شدیم و بس.معلومه که اسلام برای این قبیل افراد که خیابونو با تخت خواب خونشون اشتباه میگیرن آزادی نداره , چون با فطرت آدمی سازگاره نه با فطرت حیوانی.

خدایا... انقلاب و نظاممون رو در پناه امام عصر(عج) حفظ کن و صاحبمون رو هر چه زودتر برای پایان دادن به غربت دین خودت که روز به روز با غفلت ما داره به انزوا میره برسون.

نظرات  (۹)

۱۸ دی ۹۰ ، ۰۶:۴۷ فدایی ولایت
سلام


باید کاری کرد...

سلام ممنون که نظر دادین مطلبتون رو خوندم عالی بود امیدوارم بازهم با راهنمایی هاتون کمکم کنید تا بهتر بنویسم بلکه جوون ها بفهمن که هرقدر هم درگیر این گناه بشن که البته بخشی از عریزه شونه بازهم خدا هست خدا از همه ی مشکلات جوون ها خبر داره و کمکمون میکنه
سلام دوست من.
خوب گفتی و تحلیل کردی. به نظر من همه تو این دور و زمونه اطلاعات دینی دارن پس نیاز به آموزش نیست. بعضیا البته بعضیا به راحت طلبی و افسارگسیختگی عادت کردن و به نظر منو قول تو ریشه تو همون تربیت خونوادگیه. هر کاری توش لذت باشه انجام میدن به هر قیمتی.
بچه بسیجی که در دفتر بسیج رو به روی افراد بی حجاب ببنده واونا رو به چشم غریبه نگاه کنه نه به چشم خودی هایی که ظاهرشون عوض شده ومادر محترمی که توی نماز جمعه با فحش بخواد امر به معروف کنه نه با روش احسن .جز آنچه که میبینیم نتیجش نمیشه .نباید تو اصول تسامح کرد ولی غیرت همیشه داد وبیداد کردن نیست .فریاد زدن نیست گاهی باید نرم و باصبرجلو رفت.گاهی یه سوزن به خودمون بزنیم بد نیست.
نمیدونم تا چه حد درست میگم .اما به این معتقدم .اگر اطلاعاتتون ضد این رو میگه حتما منتظر هستم بشنوم!
پاسخ:
ولی قبول کنید جوانی که از بچگی و در خانواده به افسار گسیختگی و بی بند و باری عادت کرده در جامعه ودر مورد مسائل مربوط به غریزش هم طبق عادت و تربیتش دست به کاری میزنه که راحت تر غریزش رو ارضا میکنه. اونجا هست که دیگه با پدر و مادرش روبرو نیست. با یک امت , مرجع قضایی و زندان طرفه. ودر قیامت با دادگاه عدل الهی.
علیکم السلام
حرف شما کاملا صحیحه ولی فرهنگ خانواده،ویا اصلا به طور کلی فرهنگ چیزی نیست که به راحتی یک شبه یا چند ساله بخواد تغییر کنه.اگر چه اینم قبول دارم که عاملهای فرهنگ ساز میتونن تاثیر سریع بذارن.ولی شما این رو نباید نادیده بگیری که فرهنگ خانواده های ایرانی ،که اصولا به محجبه بودن زن تاکیید دارند .به راحتی تغییر کنه . ونمیشه به راحتی با چند مصداق یک اصل رو زیر پا گذاشت چرا که "
جالب ترین چیزی که میشه در این موارد گفت اینه که همون دختر وپسری که شان خودشون رو توی خیابون پایین میارن.موقع ازدواجشون که میشه دنبال یک شخص متدین وپاک میگردن.پس این نشون میده که گاهی شاید در ظاهر افراد جامعه ما دچار این مشکلات بشن .اما علت اصلی این مشکلات به قول آقای قرائتی حجاب نیست ".با عرض معذرت "بجای این که هی بگیم چرا جوونای ما تو خیابون اینطور رفتار میکنن. باید شرایط وتوقعات خانواده ها توی ازدواج پایین تر بیاد.
سلام گلم آپ جدید گذاشتم یه داستان خیلی خیلی باحال با عنوان یک معاینه ساده خوشحال میشم نظرت رو بدونم
راستی خیلی خوب مینویسی موفق باشی.
۲۲ دی ۹۰ ، ۰۷:۲۹ فدایی ولایت
سلام همسنگر

خداقوت

با احترام لینک شدید...
۲۲ دی ۹۰ ، ۱۴:۳۲ نقطه رهایی
سلام
خداقوت
ممنون میشم به ما هم سری بزنید

درصورت توافق برای تبادل لینک اطلاع دهید.
۲۲ دی ۹۰ ، ۱۴:۵۸ فدایی ولایت
سلام همسنگر

نام وب بنده " لبیک یا خامنه ای حفظک الله" میباشد
پاسخ:
انجام شد برادر. زود به زود سر بزنید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی