یادداشت های یک جوان انقلابی

راه همت، راهی به وسعت آسمان است، قدم نهادن در این راه، همتی مردانه میخواهد

یادداشت های یک جوان انقلابی

راه همت، راهی به وسعت آسمان است، قدم نهادن در این راه، همتی مردانه میخواهد

اگر انسانهایی که مامور به ایجاد تحول در تاریخ اند از معیارهای عصر خویش تبعیت کنند دیگر تحولی در تاریخ اتفاق نخواهد افتاد. (سید شهیدان اهل قلم)
قلم به دست گرفته ام تا بنویسیم، از حق و حقیقت، شاید به مذاق تلخ بیاید اما سیاه نمایی نمیکنم، مینویسم از آنچه فکر میکنم باید بنویسم، از هر آنچه که دیگران نمی نویسند و یا از بیان آن ابا دارند، مهم نیست که در چشم خلق چگونه دیده شوی، مهم محبوب خالق بودن است. آمده ام تا جزئی از فلقی باشم که پیش از طلوع خورشید عدالت بر پهنه آسمان نشسته است.
دیر یا زود ظهور اتفاق خواهد افتاد، مهم این است که تو در آن چه نقشی داشته باشی و از آن مهمتر این است که بدانی تا حسین نیست مسلم فرمانده کل قواست..

شنبه, ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۱، ۰۲:۴۹ ب.ظ

سلام بر بانوی عشق، مادر مهربان بچه ها

             

روزی که به خانه امیر المومنین آمدی به بچه ها فرمودی من کنیز شما هستم نه مادرتان، و این گونه بود که پسرت عباس را دریای ادب تربیت کردی، زیرا که شما خود دریای ادب هستید.

وقتی غمِ زهرا، شد همدم مولا                تو آمدی  ای گل ، در  خانه  گل ها

بر دربِ حریمِ، کاشانه نشستی                یعنی که کنیزِ، این خانه تو هستی

                                                                                     محمدعلی شهاب

به مولا فرمودی فاطمه صدایت نکند، زیرا که بچه ها با شنیدن نام مادر ،یاد خاطرات ناخوشایند مادر مظلومه شان می افتند، و مولا شما را ام البنین نامید، مادر مهربان بچه ها...

وقتی امام سجاد بشیر را به مدینه فرستاد تا مردم را از واقعه کربلا و رسیدن کاروان بی حسین(ع) باخبر کند، بشیر گفت:خدا صبرت دهد که فرزندانت کشته شدند اما شما از امامت ، حسین(ع) خبر گرفتی. و بشیر گفت که تشنه سر از تن حسینت جدا کردند و عمودآهن به سر شیر پسرت عباس زدند.

گفتی باور ندارم که کسی بتواند به سر عباس دلاورم عمود آهن بزند و بشیر دلت را آتش زد و گفت: آخر دستان شیرپسرت را از تنش جدا کردند.

و در اشعار جان گدازت فرمودی: « ای کسی که فرزند رشیدم عباس را دیدی که همانند پدرش بر دشمنان تاخت، فرزندان علی علیه السلام همه شیران بیشه شجاعتند. شنیده ام بر سر عباس عمود آهنین زدند، در حالی که دست هایش را قطع کرده بودند ؛  اگر دست در بدن پسرم بود، چه کسی می توانست نزد او آید و با او بجنگد؟ »

انگار این بار هم ادب کرده ای و مزار خاکی و بی حرم برگزیده ای...

                تا وقتی زهرا مادرم، مخفی مزاره          ام البنین هم تو بقیع حرم نداره

یا فاطمه ام البنین، مادر مهربان بچه ها ، امروز در دل آرزوی زیارت مزار خاکیتان را دارم و مرغ دلم را در آن آستان مقدس که سجده گاه ملائک است پر داده ام.

تو را به ماهت عباس قسم میدهم عنایتی به ما تهی دستان آستان کرمت نما و دلهای گنه کارمان را برای وصال مولایمان مهدی جلا ده...بسم الله الرحمن الرحیم

اشهد ان لا اله الّا الله وحده لا شریک له و اشهد انّ محمدا عبدُه و رسولُه . السلام علیکَ یا رسول الله . السلام علیکَ یا امیر المومنین . السلام علیکِ یا فاطمةَ الزهراء. السلام علی الحسن و الحسین سیدی شبابَ اهلِ الجنة
السلام علیکِ یا زوجة وصی رسول الله
السلام علیکِ یا عزیزة الزهراء
السلام علیکِ یا اُمَّ البُدور السَّواطع یا فاطمة بنت حِزام الکِلابیه المُکَنّاة باُمِّ البنین و رحمت الله و برکاته.

            

        

اُشهِد الله و رسولَه  اَنَّکِ جاهدتِ  فی سبیل الله اذ ضحیّتِ باولادک دون الحسین ابنِ بنتِ رسولِ الله

و عبدتِ اللهَ مُخلَصَةً له الدین بِوِلائک للائمة المعصومین و صبرتِ علی تلک الرزیة و احتسبتِ ذلک عند الله رب العالمین.
وآزرتِ الامام علی بن ابیطالب علیه السلام فی المِحَنِ و الشَدائِد و المصائِبِ و کنتِ فی قُمّة الطاعة و الوفاء و انَّکِ اَحسَنتِ الکفالةَ و ادّیتِ الامانةَ الکبری فی حفظِ ودیعتی الزهراء البتول علیها السلام، السّبطین الحسن و الحسین
وبالغتِ و آثرتِ و رعیتِ حُجَجَ الله المیامین و سعیتِ فی خدمةِ ابناءِ رسول رب العالمین عارفةً بحقّهم ، موقنةً بِصِدقِهم ، مُشفِقَةً علیهم ، موثرةً هواهُم و حبُّهم علی اولادِکِ السُّعداء ، فسلام الله علیکِ کُلَّما دَجَن اللَّیل و اضاءَ النّهار . فَصِرتِ قُدوَةً للمومنات الصالحات لانَّکِ کریمةُ الخلائق ، تقیّةٌ زکیةٌ فرضی الله عنکِ ارضاکِ و جَعَلَ الجنةَ منزلکِ و ماوآکِ .
و لقد اعطاکِ من الکِراماتِ الباهراتِ حتّی اَصبَحتِ بطاعتکِ لِسَیِّدِ الاوصیاءِ و بِحُبِّکِ لِسَیِّدةِ النساء الزهراء علیها السلام و فدائِکِ باولادکِ الاَربَعةِ لِسَیِّدِ الشُّهداء علیه السلام ، بابا لِلحِوائج .
فاِنَّ لکِ عند الله شاناً و جاهاً محموداً و السلام علی اولادکِ الشُّهداء العباس علیه السلام قمر بنی هاشم بابَ الحوائج و عبدالله و عثمان و جعفر الذین اِستَشهَدوا فی نُصرَةِ الحسین علیه السلام بکربلاء .
فجزاکِ الله و اجزاهُم اَفضَلَ الجزاءِ فی جنّات النّعیم .
اللهم صل علی محمد و آل محمد عَدَدَ الخلائق التی حَصرُها لا یُحتَسَب او یَعُدُّ و تَقَبَّل مِنَّا یا کریم

ترجمه:

به نام خداوند بخشنده مهربان

شهادت می دهم که پروردگاری جز خدای یکتا وجود ندارد و احدی شریک و همتای او نیست و گواهی می دهم که محمد بنده و فرستاده اوست .
درورد بر تو ای فرستاده خدا ، درورد بر تو ای پیشوای ایمانیان
درود بر تو ای فاطمه زهرا ، پیشوا و سرور زنان در هر دو جهان
درود بر حسن و حسین ، دو سرور جوانان اهل بهشت
درود برتو ای همسر جانشین فرستاده خدا
درود بر تو ای کسی که عزیز حضرت زهرا بودی
سلام بر تو ای مادر ماههای درخشان ، ای فاطمه دختر حزام بن خالد از قبیله بنی کلاب  که لقب داده شدی ( از طرف حضرت علی ) به ام البنین ( مادر پسران ) و رحمت و برکات خدا بر تو باد.خدا و پیامبرش را گواه می گیرم که همانا تو با اهدای فرزندانت و قربانی‏کردن آن‏ها در راه آرمان‏های حسین علیه ‏السلام جهاد نمودی؛ و بندگی خدا را با تحت ولایت قرار گرفتن امامان معصوم با خلوص کامل به جا آوردی و بر آن مصیبت جانکاه و عظیم ( که برای فرزندانت اتفاق افتاد )صبر نمودی چرا که آنرا در پیشگاه حضرت حق می دانستی  و همواره در سختی ها و شدائد ، امام علی بن ابی طالب را یاری می کردی و همواره در نهایت اطاعت و وفاء نسبت به این خاندان بودی .
وهمانا تو به خوبی کفالت و خدمتگزاری در خانه ی علی را عهده دار شدی و با حفظ و نگهداری دو یادگار زهرای اطهر – امام حسن و امام حسین – امانت بسیار بزرگ خدا را ادا کردی و حجت های خدا را برگزیده و و در راه به ثمر نشستن اهداف آنها تلاش نمودی .
و در خدمتگزاری به فرزندان رسول خدا سعی و تلاش نمودی در حالیکه نسبت به ایشان معرفت کامل داشته و به صدق گفتارشان یقین داشتی و در نهایت مهربانی و دلسوزی نسبت به ایشان بودی و برگزیدی هواخواهی ایشان را .
و فرزندان رسول خدا را بیشتر از فرزندان سعادتمند خودت دوست می داشتی و محبت نسبت به ایشان را در محبت نسبت به اولاد خودت ، ترجیح می دادی .
پس درود خدا در هر لحظه از شبانه روز بر تو باد .
پس ( با اوصاف فوق ) پیشوا و الگوی زنان مومن و نیکوکار گردیدی
چرا که تو دارای اخلاقی بسیار پسندیده و کریمانه بودی که بسیار متقی و پاکیزه بودی.
پس خداوند از تو راضی باد  و تو را نیز راضی نمایدو رضوان خود را منزل و ماوی تو قرار دهد .
همانا که خداوند  بواسطه اطاعت تو از امیرمومنان و همچنین محبت و عشق تو به فاطمه زهرا و نیز فداکردن چهار فرزندت در رکاب اباعبدالله الحسین ؛ به تو کراماتی باهره و عظیم عنایت نمود .
پس تو در درگاه الهی جایگاهی بس پسندیده و عظیم خواهی داشت .

و درود خدا بر فرزندان شهیدت عباس همو که ماه بنی هاشمیان و باب الحوائج است.

       

و عبدالله دیگر فرزندت و نیز عثمان و جعفر.

همان کسانیکه در راه یاری امام حسین علیه السلام در کربلا به شهادت رسیدند.
پس خداوند به تو و چهار پسرت بهترین پاداش ها را در جنات نعیم عطا فرماید.
بار پروردگارا ! بر محمد و آل  محمد به تعداد موجوداتی که خلق نموده ای و تعداد آنان به شمارش نمی آید ؛ درورد و صلوات فرست و از ما قبول بفرما ای خدای کریم.

زیارت قبول، التماس دعا...

نظرات  (۵)

سلام علیکم
تشکر بابت زیارت نامه توفیق اجباری بود ما هم یه عرض ادبی به خانم بکنیم.
خط 10 و خط 26 احتیاج ب اصلاح داره قربانی کردن-اباعبدلله
سلام ،همسنگر
ادب همیشه باعث بزرگی آدمها بوده ،مثل ادب حر نسبت به فاطمه زهرا (س)...
کاش جای کبوترهای تو عکس دومی بودم ، این روزها دلم تنگ خدا و غریبی مدینه است کاش دوباره میشد برم پشت این پنجره ها ....
خسته نباشی همسنگر
تو جبهه هم همه کلاش نداشتن بعضی ها باید دیده بان باشن بعضی ها تدارکات بعضی ها آرپی چی زن و خلاصه باید جلوی دشمن ایستاد. و حالا هر کس به طریقی!از این که سرزدین ممنون مارو از انتقادات محروم نفرمائید. وبلاگ شمارو لینک کردم.هر وقت دلتان گرفت به ما هم سربزنید.یا علی
راستی همسنگر ،چرا اینقدر دیر به دیر مینویسد!! ؟
سنگر حاجی باید بروز باشه
شما که از طرفداران حاجی هستید ،فکر کنم باید موسی سلامت رو بشناسید ؟؟!!
به وبلاگ ایشون به اسم عاشق همت 1و2 هم سری بزنید،ایشون واقعا عاشق همت اند
سلام ،به به ،چه عجب!!!
بالاخره سنگرتونو یه تکونی دادید و یه خونه تکونی کردید ، چقدر قشنگ شده ،واقعا که خنده ی این شهید بزرگوار روی صورتشون اینجا رو قشنگتر کرده .!
کاش قالب وبلاگتون رو هم سه ستونه میکردید که نوشته ها روی قالب صفحه جا بگیره ! واقعا فکر کردید که با تعویض بعضی قسمتهای وبلاگ میتونید براحتی از بروز نکردن مطالبتون در برید ؟؟نه !واقعا فکر میکنید میتونید ؟؟
همسنگر ،ما منتظر مطالب جدید هم هستیم .
فی امان الله

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی